Jak pomóc dziecku krzywdzonemu?

Bez tytułu

Już od trzech lat jeleniogórski TKOPD organizuje Konferencje dotyczące pomocy dziecku krzywdzonemu. Kierowane są one do: pedagogów szkolnych, pielęgniarek środowiska nauczania, dzielnicowych z jednostek Policji, nauczycieli z placówek przedszkolnych i szkolnych oraz pracowników medycznych. Środowiska te bowiem ciągle borykają się z podejmowaniem odpowiednich kroków w sytuacji zetknięcia się z krzywdzonym dzieckiem.

W związku z powyższym jeleniogórski Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej i Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym tego Centrum serdecznie zapraszają na 12 października 2018 r., na godz. 9:30 do Sali Konferencyjnej Centrum przy ul. Ogińskiego 6, na Konferencję pt. „Jak pomóc dziecku krzywdzonemu”, nad którą patronat honorowy objęta Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow.

Zainteresowanych Gorąco zapraszamy do udziału w Konferencji. a ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 10 października 2018 r. na adres e-mail: mkumaczek@spzoz.jgora.pl.

Krystyna Demkowicz

Przewodnicząca TKOPD

Program Konferencji:

9:15 – rejestracja uczestników Konferencji

9:30 – oficjalne otwarcie Konferencji

9:45 – blok wykładów:

  • Psycholog Paulina Haik – Dział Interwencji Kryzysowej Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie MOPS w Jeleniej Górze Obraz psychologiczny dziecka krzywdzonego.
  • Prezes Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze – SSR Agnieszka Kałużna-Rudowicz Rola Sądu Rodzinnego w przypadkach ujawnienia lub podejrzenia przemocy.
  • Pedagog Katarzyna Pestka – Dział Interwencji Kryzysowej Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie MOPS w Jeleniej Górze Procedura „Niebieskiej karty” wobec osób małoletnich.
  • Asp. sztabowy Danuta Głowacka – Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze Zadania Policji na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrona ofiar.
  • Adrianna Łazowiecka Kurator zawodowy w Wydziale III Rodzinnym i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze Rola i zadania służb kuratorskich w sprawach rodzinnych i nieletnich.

13:00 – Dyskusje przy kawie.

Prosimy o wcześniejsze przygotowanie i przesłanie pytań na wskazany adres. Wykładowcy na nie odpowiedzą, co pomoże państwu w codziennej pracy z dziećmi.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>