Relacja ze spotkania partnerów – Drezno 21.6.2018, 09:00 – 14:00

asd1 Ze względów organizacyjnych nie mogliśmy w nim uczestniczyć, a czym wspominaliśmy wcześniej (vide poprzedni wpis), więc w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele DKSB i DC.

Program spotkania:

- Omówienie i ocena projektów realizowanych wspólnie i wyłącznie przez powyższe podmioty (pomijamy więc je w tej relacji).

- Spotkanie z dr. H. Zschache – zostanie zaproszony jako gość na konferencji w dniu 8 listopada.

- Finansowanie projektu – działań i dostarczonych materiałów projektowych odbywać się będzie właściwie po obu stronach. Strona czeska oczekuje na wynik projektu z niemiecko-czeskim funduszem Future Fund, który będzie współfinansował projekt.

Działania PR:

Strony internetowe DKSB w Saksonii – starania, aby były dwujęzyczne. Aktualnie się nad tym pracuje. Stworzono wspólny plakat niemiecko-czeski w rozmiarze A3 i małą ulotkę w celu propagowania majowego spotkania.

Czeska krajowa strona internetowa www.silnirodice-silnedeti.cz dostarcza aktualnych informacji na temat projektu i kursów organizowanych w Republice Czeskiej. W rezultacie powstał blok, który będzie oparty na 25. Międzynarodowej Dorocznej Konferencji w listopadzie br.. Ponadto DC na swoim fcb informuje o swych wcześniejszych działaniach.

Przygotowanie 25. dorocznej konferencji – 8. 11. 2018 w Ústí nad Labem

Temat: „Umiejętności rodzicielskie – silni rodzice w naszym obszarze przygranicznym”

- rozwój umiejętności rodzicielskich;

- rola i odpowiedzialność rodziców wobec dzieci;

- silne strony rodziców, które wzmacniają umiejętności rodzicielskie.

Planowany program konferencji 2018 r.:

Strona czeska:

- wstępny wkład (zagajenie, powitanie)

- wkład patrona

- 2-3 wypowiedzi czeskich prelegentów – wykład – Alexandra Petrů, R. Michelová: Warunki rodzicielskie i granice w edukacji? Jedna z tych pań mogłaby też podsumować konferencje i wypracować wnioski).

Strona niemiecka:

- wstępny wkład (zagajenie, powitanie)

- wkład pani Corduli Lasner Tietze – artykuł – Co robi DKSB w zakresie umiejętności rodzicielskich i drugi artykuł specjalistyczny pod nazwą Partnerska rola w edukacji.

Strona polska:

- wstępny wkład (zagajenie, powitanie)

- wkład zasadniczy.

Strona czeska sprecyzuje program, zasugeruje czas i kolejność wykładów. Prześle ten projekt do Niemiec i Polski, do 14 września, zaś wszyscy partnerzy przygotowują tematy wykładów i wykładowców.

Konferencja 2019 r.

Omówiono także perspektywy i możliwe tematy kolejnej konferencji w 2019 r., której gospodarzem będzie stronę niemiecką. „Dziecko/dzieci w szkole”. Dla obu stron interesujący był temat edukacji – pozycja dzieci – jakie dzieci rodzice chcą, podejścia, rola szkoły, wyposażenie szkoły, zadanie rodziców, wpływ i potrzeby dzieci; korepetycje. Na poprzednich spotkaniach temat ten był interesujący także dla polskich partnerów. Dyskusja na temat możliwości finansowania konferencji – zasoby. Ostateczny termin dla EEL – dla małych projektów funduszy następna data to 12 października 2018 i najprawdopodobniej marzec 2019.

ZADANIA

Wszyscy partnerzy przygotowują tytuły wkładu programu do 14 września 2018 r i prześlą je na na następujący adres e-mail: m. svojanovska@dcul.cz,

jirina.gasserova@dcul.cz, lenka@dcul.cz

Lenka przygotuje zaproszenie i zaprosi stronę polską na spotkanie 11. 11. 2018 w godz. 16.00 do Dobrovolnické centrum w Ústí.

Olaf określi możliwości czasowe Corduli Lasner Tietze na osobiste spotkanie i poinformuje o tym Lenkę.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>